Vidurio ir Rytų Europos šalių etnografinis koloritas
Balandžio 18 d. minima Pasaulio paveldo diena - tarptautinė šventė, kurią UNESCO įsteigė siekdama atkreipti dėmesį į pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos svarbą. Šią ypatingą dieną žmonės visame pasaulyje švenčia kultūrinę įvairovę ir apmąsto unikalių vietų, tradicijų ir objektų, turinčių išskirtinę reikšmę žmonijai, išsaugojimo vertę.
Kodėl Pasaulio paveldo diena yra svarbi?
Kultūros paveldas - tai mūsų bendra istorija, tapatybė ir atmintis. Saugant šį paveldą išsaugoma kultūrinė įvairovė didėjančios globalizacijos laikais. Kartu svarbu harmoningai derinti istorines erdves su šiuolaikiniais funkciniais sprendimais, leidžiančiais istorinius pastatus naudoti pagal šiuolaikinius poreikius.
DOLLE, turinti turtingą laiptų gamybos istoriją, puikiai supranta šį iššūkį. Jos gaminiai sukurti taip, kad harmoningai įsilietų net į istoriškiausius interjerus ir kartu užtikrintų XXI amžiuje reikalingą funkcionalumą ir saugumą.


Lenkų folkloras
Yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis šiuolaikiniame interjero dizaine. Tradiciniai motyvai iš tokių regionų kaip Podhalė, Łowicz ar Kašubija interjerui suteikia unikalumo ir jaukumo. Spalvingi siuvinėjimai, karpiniai ir raižiniai puikiai dera su natūraliomis medžiagomis, pavyzdžiui, medžiu. DOLLE laiptai, derinantys funkcionalumą ir estetiką, gali tapti šių elementų nešėjais. Lenkų tradicijų įvedimas į interjerą nereiškia atsisakymo šiuolaikiškumo – tai būdas sukurti išskirtinę atmosferą. DOLLE įkvepia vietinis identitetas, todėl kuriami sprendimai, jungiantiys istoriją su ateities dizainu.


Bohemija - subtilios ir elegantiškos liaudies spalvos
Vyraujančios spalvos - šilti raudonos, mėlynos ir geltonos atspalviai baltame arba kreminiame fone. Moravų kostiumams būdingos intensyvios spalvos su išskirtiniais gėlių siuvinėjimais. Čekijos interjeruose tradiciniai spalvų deriniai - natūralaus medžio su raudonos ir mėlynos spalvos akcentais.


Slovakija - itin ryški ir dinamiška spalvų paletė
Vyrauja intensyvi raudona, geltona, mėlyna ir žalia spalvos, dažnai su juodais akcentais. Liptovo regionas garsėja raudonais siuvinėjimais ant balto lino, o Detva - būdingais geltonos ir raudonos spalvų deriniais. Tradiciniuose slovakų interjeruose rasite dažytų baldų su gėlių motyvais, o mūsų laiptai puikiai papildo tokius interjerus, dažnai su rankų darbo tapybos elementais.


Rumunijos liaudies menas, kuriam būdinga spalvų triada: intensyvi raudona, sodri juoda ir gryna balta.
Ši kontrastinga paletė ypač paplitusi Transilvanijos regione ir Székelys bendruomenės gyvenamose vietovėse. Tradiciniai rumunų siuvinėjimai ant balto lino raudonais ir juodais raštais yra šio regiono vizitinė kortelė, o šių spalvų simbolika giliai įsišaknijusi kultūroje - raudona spalva reiškia gyvybę ir meilę, juoda - žemę ir stabilumą, o balta - tyrumą. DOLLE laiptai puikiai dera prie šios stiprios paletės, nes siūlomi ir klasikiniai mediniai, ir modernaus dizaino laiptai.


Kroatija - nuo šviesiai mėlynos ir baltos Dalmatijos pakrantės Viduržemio jūros spalvos iki intensyvesnių žemyninės šalies dalies spalvų
Slavonijos regionui būdingi siuvinėjimai raudonais, juodais ir auksiniais siūlais. Istrijoje vyrauja žemės atspalviai su raudonos spalvos akcentais. Tradiciniuose Kroatijos interjeruose natūralios medžiagos derinamos su intensyvių spalvų akcentais. Mūsų laiptai puikiai dera prie šios estetikos, derindami natūralią medieną su subtiliais spalviniais akcentais.


Lietuva – prislopinta ir natūrali spalvų paletė
Vyrauja žemiški rudų, žalių, prigesintų raudonų ir mėlynų atspalviai. Būdingi lietuviški audiniai – tai dryžuoti, natūralių žemės tonų audiniai, dažnai su raudonais akcentais. Tradiciniams lietuviškiems interjerams būdingas paprastumas ir funkcionalumas, naudojant natūralias medžiagas. Tokiose erdvėse verta pabrėžti natūralią medienos struktūrą, kartais papildytą subtiliais lietuviška simbolika įkvėptais ornamentais.
Pažiūrėkite, kaip mūsų laiptai gali harmoningai įsilieti net į pačius autentiškiausius etnografinius interjerus – tapdami tiltu tarp tradicijos ir šiuolaikiškumo.


Šių šalių etnografinė spalvų paletė puikiai dera su DOLLE filosofija, siūlančia laiptus, pritaikytus įvairiems interjero stiliams – nuo tradicinių iki šiuolaikiškai interpretuoto folkloro.
Tradicija susitinka su šiuolaikiškumu
DOLLE įmonės istorija, kuri jau dešimtmečius tiekia aukštos kokybės laiptus pastatams visoje Europoje, rodo, kaip galima pagarbiai žvelgti į architektūrinį paveldą, kartu diegiant inovatyvius sprendimus.
Įmonės produktai – nuo klasikinių medinių laiptų iki modernių konstrukcijų iš plieno ir stiklo – leidžia harmoningai derinti praeitį su dabartimi.
Pasaulinės paveldo dienos kontekste svarbu pabrėžti, kad kultūros paveldo apsauga nereiškia jo sustingdymo laike – veikiau tai gebėjimas prisitaikyti prie šiuolaikinių poreikių, išsaugant istorinę vertę.
Mūsų įmonė, turinti ilgametę patirtį ir giliai suprantanti skirtingus kultūrinius kontekstus, puikiai atitinka šią filosofiją – siūlome sprendimus, kurie gerbia praeitį, bet žvelgia į ateitį.