Laiptų matavimas

5 svarbūs matavimai, kai perkate laiptus - papildomi laiptų GIDAI žemiau

Viršutinio aukšto angos ilgis - min.

Viršutinio aukšto angos plotis - min.

Aukštis nuo grindų iki grindų

Bendras laiptų ilgis

Bendras laiptų plotis


NAUJI LAIPTAI - KO JUMS REIKIA?

Norėdami rasti tinkamus laiptus, turite nuspręsti, ar laiptai turi užimti nedaug vietos ir kiek konkrečiai . Kuo laiptai labiau taupo vietą, tuo mažiau komforto paprastai jie suteikia. Be to, reikia nuspręsti, kokia turėtų būti laiptų eiga - tiesus skrydis, ketvirčio posūkio (L formos) ar pusės posūkio (U formos).

Tiesūs laiptai gali užimti nedaug vietos ir tuo pat metu užtikrinti gerą komfortą, nes jie turi irklines pakopas ir (arba) apverčiamas pakopas. Ketvirtadalio ir pusės posūkio laiptais taip pat galima sutaupyti vietos ir tuo pačiu metu išlaikyti gerą judėjimą ir patogumą einant laiptais. Jei norite, kad laiptai užimtų labai mažiau vietos, jie gali būti mažesni nei 18 cm, tačiau yra laiptų su irklinėmis pakopomis ir (arba) apverčiamomis pakopomis, kurios dėl pakopų konstrukcijos užtikrina patogų ėjimą daugiau nei 18 cm. Atminkite, kad ėjimas (pėdų erdvė) taip pat turi įtakos tam, kiek vietos patalpoje užims laiptai, šis matmuo vadinamas bendruoju ėjimo ilgiu.

Laiptų eiga - tai erdvė kojoms, kuri lieka ant laiptų pakopos paviršiaus, kai leidžiatės laiptais žemyn. Kaip parodyta brėžinyje, jis yra nuo priekinio pakopos krašto iki žemiau esančios pakopos priekinio krašto.

Jei pėdų erdvė viršija 18 cm, tai užtikrina gerą komfortą, o pagrindinėje laiptinėje pėdų erdvė paprastai viršija 21 cm.

Turėkite omenyje, kad laiptų pakopos (pėdų erdvė) taip pat turi įtakos tam, kiek vietos kambaryje užims laiptai; šis matmuo vadinamas bendruoju laiptų ilgiu.


AUKŠČIO NUO GRINDŲ IKI GRINDŲ MATAVIMAS

Pradėkite nuo to, kokio aukščio turėtų būti laiptai. Čia reikia išmatuoti atstumą nuo (baigtų grindų) pirmame aukšte iki baigtų grindų 1-ame aukšte. Kaip parodyta brėžinyje.

Jei jūsų grindų aukštis yra 270 cm, galite naudoti 11, 12 ir 13 pakopų laiptus. Daugiau pakopų užtikrina mažesnį laiptų pakilimo aukštį. Jei norite, kad laiptais būtų patogu lipti, turėtumėte rinktis 18-21 cm pakilimo aukštį, tačiau jei norite, kad laiptai užimtų mažiau vietos patalpoje, galite rinktis didesnį pakilimą. Esant didesniam pakilimui pastebėsite, kad laiptai yra statesni.
Pakilimo aukštis:
Aukštis nuo grindų iki grindų / pakopų skaičius

Geriausias komfortas pasiekiamas, kai pakilimo aukštis yra 18-21 cm.


LAIPTŲ ANGOS MATAVIMAS

Jei jau turite angos dydį, išmatuokite savo angos plotį ir ilgį (įskaitant apvadą). Nuo laiptų angos pločio gali priklausyti, kokie laiptai gali tikti jūsų projektui.

Jei neturite laiptų angos srovės, tuomet galite laisvai pasirinkti norimus laiptus ir pagal jų matmenis pasidaryti angos dydį. Po kiekvienais laiptais mūsų svetainėje rasite matmenis, skiltyje "Atsisiuntimai" pasirinkite PDF failą "Matmenys". PDF dokumente rasite norimos laiptinės angos dydį (ilgį ir plotį).

Šiame pvz., turime ketvirčio posūkio laiptus su 14 pakopų.

Juodos rodyklės ir skaičiai rodo laiptų matmenis, o raudonos rodyklės ir skaičiai - laiptų angos dydį.

laiptų angos dydį montuojant su turėklais vienoje pusėje. Jei turėklai montuojami iš abiejų laiptų pusių, anga turi būti bent 10 cm platesnė už laiptus, įskaitant turėklus. Sraigtinių laiptų atveju angos dydis taip pat turi būti 10 cm platesnis už laiptų skersmenį.


PERDANGOS STORIO MATAVIMAS

Atlikite matavimą nuo pirmojo aukšto lubų iki baigtų pirmojo aukšto grindų, kaip parodyta brėžinyje.


APSVARSTYTI PASVIRUSIŲ LUBŲ GALIMYBĘ

Nuožulnios lubos gali turėti įtakos laiptų aukščio erdvei ir horizontalių turėklų galui kitame aukšte.

Patarimas: Nubraižykite laiptus ant grindų dažų juosta, tada nubraižykite pakopas ant sienos ir atlikite kontrolinį aukščio matavimą.