ISTORIJA

Pagrindus šiandieninei Dolle įmonių grupei dar 1951 m. padėjo Carl Dolle. Dolle A/S buvo įkurta 1982 m., kai Carl Dolle iš dano Eriko Torrildo įsigijo gamybos dirbtuves. Tuo metu jose buvo gaminami namų ūkiui reikalingi baldai ir palėpės laiptai. 

Erikas Torrildas iki pat mirties 1998 m. ėjo įmonės direktoriaus pareigas. Po jo įmonės vairą perėmė Francois Grimal. Jam vadovaujant įmonė pradėjo sparčiai vystytis ir tapo viena moderniausių medžio apdirbimo pramonės įmonių rinkoje. 

Iš pradžių Frostrapo kaime įsikūrusi įmonė gamino vien tik palėpės laiptus Vokietijos rinkai, tačiau nuo devintojo dešimtmečio vidurio gaminių asortimentas išsiplėtė iki erdvę taupančių, spiralinių ir modulinių laiptų. Negana to, anksčiau gaminusi tik iš medžio, dabar Dolle rinkai pateikia laiptus ir jų turėklų sistemas iš aliuminio, plieno, plastiko ir stiklo. Tai įmonei atvėrė naujas rinkas ir naujas plėtros galimybes.

Veikla tarptautinėje rinkoje​
Vadovaujama Francois Grimalo, DOLLE A/S užėmė vietą ir tarptautinėje rinkoje. 2006 m. DOLLE A/S  Kinijos mieste Sudžou atidarė fabriką, gaminantį metalo konstrukcijas, o 2008 m. medines detales gaminantį fabriką Ukrainoje. Iš pradžių gaminę tik atskiras detales, dabar jie tiekia galutinę produkciją Rytų Europos rinkai. 

Palėpės laiptų ir turėklų sistemų lyderis Europoje
Šiandien Dolle A/S lyderiauja tarp palėpės laiptų ir turėklų sistemų gamintojų Europoje, be to, savo produkciją eksportuoja į toli už Europos esančias šalis, tokias kaip Australija, Naujoji Zelandija, Japonija, Korėja, JAV ir Rusija.

Svarbios datos​

 

1951

Pagrindus šiandieninei Dolle įmonių grupei dar 1951 m. padėjo Carl Dolle

1982 Carl Dolle Frostrapo kaime nusipirko medžio apdirbimo įmonę, kuri tuo metu vadinosi DHW. Ankstesnis jos savininkas Erik Torrild liko vadovauti įmonei.
 
1985 DHW A/S žengia į laiptų gamybos rinką.
 

1989

DHW A/S pagamina pirmuosius laukui skirtus metalinius laiptus.

1992

Įmonė pakeičia pavadinimą į DOLLE A/S. 

1994

DOLLE A/S tampa pirmąja laiptų gamintoja, gavusia ISO sertifikatą. 

1996

Pradeda veikti visiškai automatizuota palėpės laiptų gamykla. 

1998

Įmonės direktoriumi tampa Francois Grimal.

2000

Priėmus strateginį sprendimą plėsti metalinių laiptų gamybos segmentą, šiai sričiai skiriamas prioritetas. 

2004

DOLLE A/S į gamybą paleidžia pirmąją turėklų sistemą. Ši veikla įmonei neša naudą ir yra labai palankiai vertinama rinkoje.

2005

Lenkijoje įkuriama dukterinė įmonė, atsakinga už pardavimus Rytų Europoje.

2006

DOLLE A/S atidaro gamyklą Sudžou mieste, Kinijoje.

2007

DOLLE A/S įgyvendina LEAN principais paremtą plačią efektyvumo didinimo programą, todėl visų lygių darbuotojų tobulinimuisi skiriamas ypač didelis dėmesys. Tokiu būdu įmonė pasiekia, kad jos produkcija būtų konkurencinga, nepaisant to, kad ji gaminama Danijoje, kur gamybos išlaidos yra žymiai didesnės, negu daugelyje kitų šalių.

2008

DOLLE A/S atidaro komponentų gamyklą Velykyi Berezny, Ukrainoje

2008-2009

Skaudžiai smogia pasaulinė ekonominė krizė, taip pat ir laiptų gamybos sektoriui. Tuo tarpu, kai daugelis gamintojų mažina išlaidas ar net žlunga, DOLLE A/S priima sprendimą investuoti į produkcijos vystymą ir tokia strategija pasiteisina. Krizei atslūgus, DOLLE A/S užsitvirtina šios pramonės šakos rinkos lyderės poziciją.

2011

DOLLE A/S atidaro dukterinę įmonę JAV - "DOLLE USA Incorporated" ir tampa "LOWE'S", antro pagal dydį pasaulyje statybinių prekių mažmenininko, turinčio per 1700 parduotuvių, įregistruotu tiekėju.

2013 DOLLE A/S perima ABIO A/S ir Danijos šiaurėje esančiame Olborgo mieste įkuria "Dolle Nordic A/S", kuri tampa atsakinga už pardavimus, rinkodarą ir prekių tiekimą Šiaurės šalių rinkoje.