Saugūs namai mažyliams - kaip apsaugoti laiptus?

Kiekvieni šliaužiančio ir pirmą žingsnį žengiančio mažylio tėvai pradeda labiau nerimauti dėl jo saugumo namuose. Viena vertus, noras tyrinėti namus ir vaiko energija yra tėvų džiaugsmo šaltinis, kita vertus, priežastis nerimauti. Vaiko, kuris pirmuosius žingsnius laiptais žengia nelydimas, saugumui gali kilti pavojus. Mažyliams nukritus nuo laiptų ar savarankiškas išėjimas į lauką, gali sukelti pavojingų situacijų. Taigi, kaip padaryti, kad jūsų namai būtų saugūs vaikams? Kaip apsaugoti laiptus, išėjimus ar židinius? Šiandienos įraše apžvelgsime laiptų turėklus ir saugos priemones, kurios suteiks ramybę visiems tėvams.

 

Vaikiški turėklai - kada juos naudoti?

Butuose ir namuose gerai veikia apsauginiai turėklai, ribojantys erdvę, kurioje vaikas gali saugiai judėti. Juos galima įrengti ant laiptų arba durų staktose, jei norite atskirti patalpą nuo vaiko judėjimo zonos dėl įvairių pavojingų daiktų. Apsauginis turėklas taip pat gali būti naudojamas siekiant apsaugoti vaiką nuo viryklės ar židinio. Kada patartina naudoti tokį sprendimą? Siekiant užtikrinti mažylio saugumą ir tėvų ramybę, apsauginius turėklus patartina įrengti, kai tik vaikas pradeda ropoti. Paprastai tokia apsauga tėvams tarnauja iki ketvirtojo vaiko gimtadienio. Tačiau griežtos viršutinės amžiaus ribos nėra, nes vaikų psichomotorinė koordinacija vystosi skirtingu greičiu. Užtvarą galima pašalinti, kai esate tikri, kad vaikas išmoko saugiai naudotis, pavyzdžiui, laiptais. Mažųjų tyrinėtojų tėvai  tikrai žino, kad net ir trumpalaikis atidumo praradimas gali lemti nedidelius nelaimingus atsitikimus namuose. Todėl patartina apriboti erdvę, kurioje vaikas juda savarankiškai, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas.

Vaikų saugos turėklai - kokius pasirinkti?

Vaikų saugos turėklai yra būtini kiekvienuose namuose, kuriuose kūdikis žengia pirmuosius žingsnius. Tačiau kokį modelį pasirinkti ir apie ką pagalvoti perkant vaikų saugos turėklus, kad užtikrintumėte maksimalų vaiko saugumą. Rinkoje yra tikrai daug vaikų saugos turėklų modelių. Pirmiausia turėtume atkreipti dėmesį į pagaminimo kokybę ir naudojamas medžiagas. Dauguma tokių atitvarų yra pagaminti iš medžio arba metalo. Abu variantai tinkami naudoti namuose ir butuose, todėl turėtume pasirinkti tinkamą, pagal savo pageidavimus ir namų stilių.

 

 

Mediniai apsauginiai turėklai

DOLLE siūlomas PIA saugos turėklas pagamintas iš lakuotos buko medienos. Jis išsiskiria paprasta užrakto technologija - jį galima atidaryti ir uždaryti viena ranka. Šį turėklą galite pritaikyti prie savo laiptų ir durų rėmų, nes jo plotis svyruoja nuo 75,6 iki 110,4 cm. Kitas apsauginių turėklų modelis taip pat pagamintas iš buko medienos - tai SVEA apsauginiai turėklai. Nuo PIA modelio jis pirmiausia skiriasi montavimo sistema. SVEA yra išplečiamas turėklas, sudarytas iš dviejų dalių, kurių kiekvienoje yra kelios skylės, leidžiančios reguliuoti plotį (nuo 61 iki 101,7 cm). Abiejuose modeliuose yra 16 mm skersmens mediniai statramsčiai. Tačiau atstumas tarp statramsčių skiriasi (PIA modelyje jis yra 55 mm, o SVEA modelyje - 58 mm). Abiejų statramsčių aukštis yra 70 cm, o tai yra optimalus aukštis, užtikrinantis vaikų saugumą.

 

Metalinis apsauginis barjeras

Moderniame, minimalistiniame interjere puikiai tiks metalinė tvorelė. LARS saugos turėklų modelis pagamintas iš milteliniu būdu dažyto metalo. Sidabrinės spalvos barjeras puikiai derės prie įvairių interjero dizainų. Tačiau svarbiausia čia ne estetika, o saugumas ir naudojimo patogumas. Šiame modelyje taip pat įrengta lengva atidarymo ir uždarymo viena ranka sistema. Turėklų skersmuo čia yra 8 mm, o atstumas tarp jų - 55 mm. Aukštis yra 68 cm, o plotis reguliuojamas nuo 74,4 iki 113 cm. Visi DOLLE turėklai atitinka EN: 1930: 2011, TÜV SÜD reikalavimus ir yra visiškai saugūs vaikams.

 

Židinio varteliai

Jei reikia apsaugoti netipinius praėjimus, plačius laiptus ar židinius, geriausia rinktis vartelius, sudarytus iš lengvai sujungiamų elementų. DOLLE tokius reikalavimus atitinka BEN židinio varteliai. Šis apsauginių vartelių modelis pagamintas iš juodos spalvos metalo ir yra 71 cm aukščio. Juose įrengta lengva užrakinimo sistema, todėl jie puikiai tiks kaip viryklės ar židinio varteliai arba net kaip laisvai stovintis aptvaras. Juos galite lengvai pritvirtinti prie sienos. Taip pat galite juos atskirai išskleisti ir pritvirtinti prie sienos. Apsauginiai varteliai padeda tėvams daug lengviau užtikrinti judraus ir smalsaus mažylio saugumą.

 

Modulinių laiptų vaikų saugos įtaisai

Savaime suprantama, kad kiekvienas vaikas anksčiau ar vėliau turės išmokti lipti laiptais, tačiau verta pasirūpinti, kad šis mokymasis visada vyktų stebint suaugusiesiems. Net ir tada, kai jūsų vaikas gali pats lipti laiptais, verta imtis papildomų priemonių, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas. Turime omenyje modulinių laiptų saugos įtaisus. Jais galima sumažinti tarpą tarp pakopų, todėl vaikas negali paslysti tarp pakopų ir nukristi. Svarbiausia, kad šias apsaugos priemones galite įrengti, kai laiptai jau yra visiškai sumontuoti. DOLLE asortimente rasite apsaugų, pagamintų iš milteliniu būdu dažyto metalo, keturių pusiau matinių spalvų (juodos, baltos, antracito ir perlamutrinio sidabro). Taigi jums tereikia pasirinkti spalvą ir apsaugų skaičių. Tiesiems laiptams su 10 arba 11 pakopų ir DALLAS laiptams su ¼ pakopos naudokite paketą su 20 apsaugų. Kitiems moduliniams laiptams su ¼ ir ½ pakopos tinka paketas su 30 apsaugų. Šių apsaugų įrengimas nesukels problemų ir gali apsaugoti jūsų mažylį nuo pavojingo kritimo.